Králové v Milevsku propadli

Lekci z produktivity dostali písečtí hokejisté ve čtvrtém přípravném duelu v Milevsku. Tým vzduchotechniků, který se netají ambicemi na postup zpět do 2. ligy, vyrukoval na Písek s jednoduchou a účelnou hrou, kterou Králové nedokázali strávit. Milevští hokejisté se ujali vedení v první třetině a zvládli jej držet až do konce, který byl až zbytečně nervózní a vyhecovaný.
Příprava A-týmu 23/24, 4. kolo, st 6.9.2023
HC Milevsko 2010
IHC Králové Písek
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 8. V. Krcho (Janoch, Masopust), 19. Bouška (Přívozník), 45. Masopust (TS), 53. Řezáč (Suchan). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.
HC Milevsko 2010: Novák – Hubáček, Kohout, Řezáč, Bouška, Dvořák, Janda – Janoch, V. Krcho, Masopust – Chocholoušek, Vochozka, J. Krcho – Březina, Suchan, Eremiáš – Škrdleta, Přívozník, Pouch.
IHC Králové Písek: Svoboda – Radoš, Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, Kurfurst, Turek – Matiášek, Volf, Kolář – Šindelář, Koupal, Hrakholski – Ženíšek, Picka, Beránek – Andrle, Brož, Novotný.

Hokejisté Milevska začali hned od úvodních minut dokazovat, že v letošním ročníku krajské ligy budou jen těžko hledat vyrovnaného soupeře. Podruhé trápili i druholigový Písek, který dorazil do Milevska bez útočníků Rouska, Hollara a Pouzara.

Písek šel do nevýhody v polovině první třetiny po trefě Krcha. Když na konci první dvacetiminutovky dopalchtila do šibenice přes clonu těl rána Boušky, bylo to 2:0.

Obraz hry se moc nezměnil ani ve druhé části, kde domácí odskočili do dalšího trháku. Z trestného střílení se krásně prosadil Masopust. Jelikož Králové své šance spálili, přišel trest v poslední třetině, když za Svobodova záda prošla zacloněná střela Řezáže z vrcholu kruhů - 4:0.